Saç simülasyonu işlemi bu işleme ait özel boyalar kullanılarak uygulanır. Bu boyaların ortalama olarak 3 yıl ömrü vardır. Bu süre bitince boyalar kendiliğinden silinir. Bununla beraber bu süre boyunca beklemek istemeyen kullanıcılar için saç simülasyonu sildirme işlemleri mevcuttur. Bu işlemlerden en yaygın olanı lazer ile sildirmedir. Bu sildirme işlemi dövme sildirmeye çok benzer ve yaklaşık olarak 1 yılın sonunda tamamen silinebilir.

Bunlara ek olarak ömür boyu kalıcılık sözü veren saç simülasyonu işlemi yapan yerlerden uzak durulmalıdır. Çünkü ömür boyu kalıcılık dövme boyalarında kullanılır. Saç simülasyonunda kullanılan boya ise bu işleme özel olarak üretilmiş ve zaman içerisinde kendisini atması gerekir. Saç simülasyonu işlemi boyaları zaman geçse de renk değiştirmezler.

Lazer ile Saç Simülasyonu Silme Nasıl Gerçekleşir?

Saç simülasyonu işlemi sildirme yollarından en çok tercih edileni lazer ile sildirmedir. Bu işlem dövme sildirme metoduyla benzerlik taşır ve yaklaşık olarak 1 yıl sürer. Eğer kullanılan boya dövme boyasıysa maalesef tamamı silinemeyecektir. Bu yüzden saç simülasyonu işlemi yapılmadan önce kullanılan iğne, boya, makine gibi bilgilerin öğrenilmesi gerekir.

Lazer yöntemi ile saç simülasyonu işlemi sildirmenin çok acılı ve ağrılı bir süreç olduğu bilinmeli, sildirecek kişi kendini buna hazırlamalıdır. Bu işlemden sonra kafa derisinde yaralar oluşabileceği de göz önünde bulundurulmalıdır.

Kusturma Yöntemi İle Saç Simülasyonu Silme Nasıl Gerçekleşir?

Bu işlem çeşitli krem formundaki boya kusturucuların kafa derisine uygulanmasıyla gerçekleşir. Kusturma yöntemi ile silme işlemi yaklaşık olarak 5-6 seans sürer. Saç simülasyonu işlemi yapılırken uygulanan boya dövme boyası değil ise etkili sonuç vereceği dövme boyasıysa maalesef etkili sonuç vermeyeceği ve tamamen silinemeyeceği bilinmelidir. Bundan dolayı saç simülasyonu işlemi yapılmadan önce işlemde kullanılacak olan boya araştırılmalıdır.

Saç simülasyonu sildirme işlemi yapılan bölgeye yeniden saç simülasyonu yaptırmak mümkün müdür?

Bu sorunun cevabını verebilmek için öncelikle silme işlemi yapılan bölgenin incelenmesi gerekir. Bununla birlikte genellikle silme işlemi yapılan bölgeye yeniden saç simülasyonu işlemi yaptırmak mümkündür.

Saç simülasyonu işlemi yaptırmadan önce bu işlemin sildirmeye varmaması için dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

1) Saç Simülasyonunu Kimler Yaptırmalıdır?

  • Saçkıran problemi olanlar
  • Saç ekimiyle istediği sonuca ulaşamayanlar
  • Daha sık bir saç görünümüne ulaşmak isteyenler
  • İşlem yapılacak bölgede yara izleri, dikiş izleri olanlar
  • Ön çizgisi seyrek ya da düzensiz görünümlü kişiler

2) Saç Simülasyonunu Kimler Yaptırmamalıdır?

Bu işlem için kendini psikolojik olarak hazır hissetmeyenler

3) Saç Simülasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bu işlemden sonra sildirme durumunda kalmamak için saç simülasyonu yaptırmayı düşünen kişiler, işlemi yapılacak iğneyi, boyayı, makineyi ve teknisyeni detaylıca araştırmaları gerekir. Boyaların dövme boyası olması saç simülasyonu işlemi yapılsa bile tamamen geçmesi anlamına gelmemektedir. Ayrıca kullanılan boyaların bitkisel özlü olmaması ve alerjik yapıda olması yine bu işlemi sildirme aşamasına getirir. Teknisyenin saç ve kıl köklerinin çıkış yönünü bilememesi doğal sonuç alamayacağı anlamına gelir. Kullanılan makinenin kalitesiz ve bakımsız olması da istenmeyen sonuçlar doğurur ve bu işlemin silinmesine kadar ilerleyebilir.