Natural Pigmentasyon Gölgelendirme Tekniği Nedir?

Saç simülasyonu işlemi kafa derisine saç simülasyonuna özel boyalarla yapılan bir işlemdir. Bu işlemde saç ve kıl kökleri taklit edilerek doğal görünüm verilmesi amaçlanır. Bu saç ve kıl kökünün doğal görünümlü olması için alanında uzmanlaşmış ve bu işlemin eğitimini almış teknisyenler uygulamalıdır. Natural gölgelendirme tekniği ise özellikle seyrek saça sahip olanlar için, kafa derisinde ara ara saç dökülme problemi yaşayanlar için ve fue, fut tekniği ile oluşan yara izlerini ve dikiş, yara, ameliyat izlerini kapatmak için kullanılan bir tekniktir. Böylece bu şikayetlere sahip olanlar saçlarını kısa kullanabilirler ve saç simülasyonu işlemi için özel olarak üretilen ve kullanılan boya renk değişimi yapmadığından rahatça kullanılabilir. Ancak bu işlemin ortalama olarak 3-5 yıl kullanım süresi olduğu bu süre sonunda boyanın kendi kendine çıktığı ve çıkarken hiçbir kanserojen madde içermediği bilinmelidir.

Saç simülasyonu işleminde saç ekim işleminden farklı olarak kafa derisine saç ekme işlemi değil kafa derisine bu işleme özel olarak üretilen boyalar ile gölgelendirme işlemidir. Bu işlem Avrupa’da ve Amerika’da son yıllarda en çok kullanılan ve cerrahi olmayan kellik kapatma micropigmentasyon yöntemidir. Scalpmicropigmentation adı verilen teknik ile uygulanır ve saç ekimine göre daha pratiktir. Yani kafadaki dökülmüş, seyrelmiş saçlar için ya da kafa derisinde yara izi olan bölgeye saç ve kıl köklerini taklit ederek doğal kıl kökü efektlerinin verilmesi işlemidir. Deri yüzeyine iğnenin her batışında boya yüzeye temas etmektedir. Bu işlem için özel olarak üretilen boyalar ve makineler kullanılır. İşlem sonunda kafa derisinde kıl ve saç kökleri taklit edildiği için doğal bir saç çıkıyormuş görünümü kazanır. Ve işlem yapılan bölgede daha yoğun ve gür bir görünüm oluşur.

Kafa Derisi Gölgelendirme İşleminde Kullanılan Boyaların Özellikleri Neler?

  • Bu boyalar gölgelendirme işlemine özel olarak üretilmiştir.
  • Zaman içerisinde diğer boyalar gibi renk değişimi yapmaz.
  • Kanserojen madde içermez ve antialerjiktir.
  • Deri altında yayılma göstermediği için saç köklerine zarar vermez.
  • Deri değişim zamanda vücuda zarar vermeden kendiliğinden çıkar.
  • Deri yüzeyinde kaldığı için abdest geçirmeye engel olmaz.
  • Terlemeye karşı dayanıklı ve su bazlıdır.

Sizlere kıl kökü görünümü tekniği daha iyi anlatmak için bazı soruları şu şekilde cevaplandırabiliriz:

Kıl kökü görünümü tekniği işlemi sonrası saç boyatılır mı?

Evet, kıl kökü görünümü tekniği işleminden yaklaşık 3 hafta sonra saçlar boyatılabilir.

Kıl kökü görünümü tekniği işlemi sonrası saç ekim işlemi yaptırılır mı?

Evet, kıl kökü görünümü tekniği işlemi sonrasında veya öncesinde saç ekim işleminin yapılmasında hiçbir sakınca bulunmamaktadır.

Kıl kökü görünümü tekniği işlemi sırasında çok acı yaşanır mı?

Kıl kökü görünümü tekniği işlemi öncesi kafa derisine lokal anestezi kremler sürüldüğü için acı yaşama minimum seviyededir ya da hiç hissedilmez.

Kıl kökü görünümü tekniği ile kafadaki yara izleri geçer mi?

Evet, kıl kökü görünümü tekniği yara izlerinin üzerine yapıldığı takdirde bu izler kapanacaktır.

3d kıl görünümü nasıl olur?

Bu işlemde orijinal saç ve kıl kökleri taklit edildiği için çizilen kıllar doğal görünüme sahip olur.